Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 01.10.2020

70 krzaków konopi i ponad 4 kilogramy gotowej marihuany zabezpieczyli kluczborscy kryminalni. Plantacja konopi znajdowała się w gminie Wołczyn. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 150 000 zł. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 lat. Sąd wobec jednego nich zastosował areszt. Za tego typu przestępstwo zatrzymanym może grozić nawet 8 lat więzienia.

Na początku września br., policjanci wydziału kryminalnego z kluczborskiej komendy zlokalizowali miejsce, w którym założona została nielegalna plantacja konopi indyjskich. Podczas realizacji zabezpieczyli 70 krzewów konopi, znajdujących się w różnych fazach wzrostu.

W czasie przeszukania posesji w gminie Wołczyn, funkcjonariusze znaleźli również ponad 4 kilogramy gotowej marihuany. Policjanci zabezpieczyli też oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyku. Funkcjonariusze szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków może przekroczyć 150 000 zł.

W wyniku podjętych działań kryminalni do sprawy zatrzymali dwóch 25-latków. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd w przypadku jednego z nich zadecydował o tymczasowym aresztowaniu, natomiast drugi z mężczyzn oddany został pod dozór Policji.

Uprawa konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Opolu / mw)

  • policjanci stoją na polu marihuany
  • susz roślinny koloru zielono brunatnego w kartonowych opakowaniach
  • policjant pakuje do woreczków strunowych zabezpieczone narkotyki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.09 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony