Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za pomoc w odnalezieniu 3-latka

Data publikacji 09.10.2020

Dzisiaj w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku miało miejsce spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz Dyrektora RDLP w Gdańsku z leśniczym z Nadleśnictwa Lubichowo, który wraz z małżonką odnalazł zaginione dziecko. Pan leśniczy przyjął gratulacje za wykazanie się niezwykłą postawą ponieważ do akcji przyłączył się po usłyszeniu komunikatów w mediach.

3-letni mieszkaniec gminy Kaliska zaginął 7 października br. Chłopiec odjechał z miejsca zamieszkania na swoim rowerku. W poszukiwaniach uczestniczyło kilkuset policjantów, strażaków, pracowników nadleśnictwa, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy. Użyte zostały psy tropiące, dron z kamerą termowizyjną, noktowizory oraz helikopter. Chłopiec został odnaleziony przez jednego z pracowników Nadleśnictwa Lubichowo.

Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do dyżurnego około godziny 16. Prowadzone na szeroką skalę poszukiwania zakończyły się kilka minut po godzinie 20. Chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy, niespełna 3 kilometry od miejsca zamieszkania, przez jednego z pracowników Nadleśnictwa w Lubichowie – Pana Rafała Apostołowicza. 

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku p. Bartłomiej Obajtek przekazali leśnikowi gratulacje za zaangażowanie w akcję oraz złożyli najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności.

(KWP w Gdańsku / am)

  • Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku (po prawej stronie) ściska rękę pracownikowi Nadleśnictwa w Lubichowie – Panu Rafałowi Apostołowiczowi ( po lewjj stronie), obaj mają maseczki i są ustawieni bokiem do zdjęcia, komendant trzyma w lewej ręce torbę z upominkami dla pracownika Nadleśnictwa, są w gabinecie
  • Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku (po prawej stronie) ściska rękę pracownikowi Nadleśnictwa w Lubichowie – Panu Rafałowi Apostołowiczowi ( po lewjj stronie), obaj mają maseczki i są ustawieni bokiem do zdjęcia, komendant trzyma w lewej ręce torbę z upominkami dla pracownika Nadleśnictwa, za nimi stoi Dyrektora RDLP w Gdańsku w maseczce, z rękami skrzyżowanymi z przodu, są w gabinecie
  • Pracownik Nadleśnictwa w Lubichowie – Pan Rafał Apostołowicz (stoi przodem) udziela wywiadu przed budynkiem, przed nim stoi dziennikarka (tyłem)
  • Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński (stoi przodem) udziela wywiadu przed budynkiem, przed nim stoi dziennikarka (tyłem)
  • Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku - Bartłomiej Obajtek (pierwszy od prawej), pracowników Nadleśnictwa w Lubichowie - Rafał Apostołowicz (drugi od prawej), Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński (trzeci od prawej) i czwarty mężczyzna (czwarty od prawej) stoją przed Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku
Powrót na górę strony