Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ruchu drogowego szkolili się w Bednary Driving City

Data publikacji 17.10.2020

Blisko 800 policjantów ruchu drogowego z całej Polski szkoliło się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum „Bednary Driving City”. Funkcjonariusze pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ćwiczyli dynamiczną jazdę. Inicjatorem szkolenia było Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Szkolenie dla policjantów ruchu drogowego odbyło się zgodnie z założeniami projektu pn. „Szkolenie z zakresu doskonalenia metod i form prowadzenia pościgu transgranicznego” nr PL/2018/PR/0062 w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego 2014-2020.

Szkolenie odbyło się w dwóch etapach. Pierwsze w 2019 roku od lutego do listopada, drugie w 2020 roku od lutego do września.

Podczas szkolenia każdy z policjantów poszerzał swoją wiedzę w zakresie znajomości procedur międzynarodowych oraz podnosił swoje praktyczne umiejętności kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze pod okiem instruktorów ćwiczyli nagłe hamowanie na mokrej nawierzchni, omijanie przeszkód, dynamiczną jazdę slalomem czy też kontrolę nad pojazdem przy dynamicznej jeździe na łukach drogi.

Szkolenie, w znacznym stopniu podniosło ich umiejętności efektywnego i bezpiecznego prowadzenia pojazdów służbowych.

(BRD KGP)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.53 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony