Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na DK-11

Data publikacji 03.11.2020

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło pomiędzy miejscowościami Ciarką a Wojciechowem. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący oplem calibrą stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierowcą osobowego opla. 25-latek kierujący calibrą na wskutek odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło wczoraj tj. 2 listopada br., na DK 11 pomiędzy miejscowościami Ciarka – Wojciechów. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym oplem calibrą, nie chcąc doprowadzić do czołowego zderzenia z wyprzedzającym na „trzeciego” innym pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie stracił panowanie nad swoim autem.

Ten manewr spowodował, że kierujący calibrą zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem zafirą. 25-letni kierowca opla calibry w wyniku zderzenia zmarł na miejscu. 30-letnia kobieta, która kierowała zafirą oraz jej pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegółowo przyczyny tego wypadku.

Apel do świadków zdarzenia drogowego

Kluczborscy śledczy prowadzący postępowanie w tej sprawie apelują do kierowców, którzy 2 listopada 2020 r., około godz. 16.25 przemieszczali się na odcinku Kluczbork – Olesno i w tym czasie byli wyprzedzani lub wymijani przez pojazd typu VAN, koloru ciemnoszarego o kombinacji numerów z tablicy rejestracyjnej: OB/SOB/ SO3 lub SO8, o kontakt z kluczborską policją pod numer 47 8625 203 lub 112.

W przypadku posiadania kamerki samochodowej – rejestratora jazdy prosimy o zabezpieczenie materiału filmowego, aby nie uległ usunięciu. Każda informacja może być niezwykle istotna w celu dokładnego odtworzenia przebiegu tego zdarzenia.

Apelujemy również o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

Pamiętajmy!

Za kierownicę wsiadamy zawsze trzeźwi i wypoczęci. Dostosujmy prędkość  do panujących warunków, w tym – natężenia ruchu, pogody oraz stanu nawierzchni. Pamiętajmy też o odstępie pomiędzy pojazdami. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować nas zdrowie, a nawet życie.

Foto. Kluczbork112

(KWP w Opolu / kp)

  • na drodze dwa rozbite samochody, obok policjant robiący szkic wypadku
  • oświetlona droga, na której stoją dwa rozbite samochody osobowe
  • oświetlona droga, na której stoją dwa rozbite samochody osobowe
Powrót na górę strony