Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skorzystaj z aplikacji KMZB i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych!

Data publikacji 01.12.2020

Zimą mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć dlatego kluczborscy policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy.

Każdego roku w sezonie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia ich  życia bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla.

KMZB jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa.

Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób. Wśród tych zagrożeń wyróżnić można kategorię „bezdomność”.

Pozwala ona wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym. Panujące warunki atmosferyczne jak również prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne. Pamiętajmy także o osobach samotnych, chorych jak i nieporadnych życiowo. Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc.

W związku z panującym okresem zimowym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku uruchomiono ogrzewalnię dla osób potrzebujących. Ogrzewalnia zapewnia tymczasowe schronienie, tj. umożliwia interwencyjny, bezpieczny pobyt w ogrzewanych pomieszczeniach wyposażonych w opiekę opiekuna, możliwość skorzystania z ciepłego napoju, możliwość przeprowadzenia zabiegów higienicznych oraz wymianę odzieży.

Ogrzewalnia jest czynna codziennie od 18.00 do 8.00. Wejście od ul. Podwale przez podwórko wewnętrzne - telefon - 511 532 135.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony