Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę z płonącego budynku

Data publikacji 15.01.2021

Bez chwili wahania, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie oraz policjant z SPPP w Radomiu weszli do płonącego budynku i uratowali kobietę. Pomieszczenia domu były zadymione, a na jednym z pięter spała bezdomna. Po wyciągnięciu kobiety z płonącego budynku policjanci przekazali ją strażakom, którzy udzielili jej pomocy. Akcja ratunkowa policjantów, a przede wszystkim ich zdecydowane działania uratowały ludzkie życie.

Zgłoszenie o pożarze pustostanu w Żyrardowie policjanci otrzymali wczoraj po południu. Kiedy mundurowi pojawili się na miejscu przed budynkiem, z którego unosiły się kłęby dymu stała kobieta zgłaszająca interwencję. Jak opisywała, gdy zauważyła palący się budynek, natychmiast zadzwoniła po służby ratunkowe. Dodała, że w budynku często przebywa bezdomna kobieta.

Bez chwili wahania policjanci weszli do płonącego domu. W jednym z mocno zadymionych pomieszczeń zobaczyli skuloną i śpiącą kobietę. Mundurowi natychmiast wyciągnęli 40-latkę z budynku. Pomimo ogromnego zagrożenia funkcjonariusze sprawdzili cały budynek, aby upewnić się, że nikt więcej tam nie przebywa. Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń policjanci mieli już pewność, że nikomu nie grozi już niebezpieczeństwo.

Uratowanej przez policjantów 40-latce została udzielona pierwsza pomoc. Pożar ugasili strażacy.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony