Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwo metodą „na policjanta”

Data publikacji 08.02.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który metodą tzw. na policjanta oszukał mieszkankę powiatu karkonoskiego i odebrał od niej pieniądze oraz biżuterię. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na kwotę około 36 tysięcy złotych. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do mieszkanki powiatu karkonoskiego w dniu 3.02.2021 r., około godziny 10:00 zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i poinformował ją o tym, że jej syn spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze, aby pomóc mu w wyjściu z tej kłopotliwej sytuacji. Do mieszkania kobiety zgłosił się 29-latek i ta, aby pomóc synowi, przekazała mu pieniądze oraz biżuterię. W ten sposób straciła około 36 tysięcy złotych.

Jeleniogórscy policjanci, prowadząc w tej sprawie zarówno czynności procesowe, jak i operacyjne, ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę jako podejrzewanego o oszustwo.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie utraconego mienia. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za oszustwo grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy !

  • Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, tego z kim mieszkamy. Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za naszego krewnego najlepiej jest zadzwonić na znany nam osobiście numer telefonu tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji.
  • O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

(KWP we Wrocławiu/sc)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.21 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony