Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zauważyli pożar w kominie jednego z domów

Data publikacji 09.02.2021

Szybka interwencja policjantów zapobiegła tragedii. Podczas patrolu mundurowi zauważyli unoszące się kłęby dymu oraz ogień z komina jednego z domów w miejscowości Dubeczno. Funkcjonariusze natychmiast zaalarmowali mieszkańców. W trosce o bezpieczeństwo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas eksploatacji pieców i przewodów kominowych.

Wczoraj (8.02.2021 r.) przed godziną 18:00 podczas patrolowania miejscowości Dubeczno, policjanci zauważyli ogromne kłęby dymu oraz ogień wydobywający się z domu jednorodzinnego. Mundurowi natychmiast skierowali się na posesję. W domu było ciemno. Policjanci próbowali zaalarmować mieszkańców o zagrożeniu. Drzwi otworzył nieświadomy zagrożenia mężczyzna. Po zaalarmowaniu natychmiast zaczął wygaszać ogień w piecu. Funkcjonariusze wezwali również straż pożarną, która pojawiła się na miejscu bardzo szybko, neutralizując zagrożenie. Jak ustalili strażacy zapaleniu uległa sadza zgromadzona w kominie - jej pożar realnie mógł zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców domu oraz doprowadzić do poważnych strat materialnych.

Na szczęście szybka reakcja policjantów na zagrożenie pomogła uniknąć tragedii. Mając na uwadze bezpieczeństwo, prosimy o rozważne eksploatowanie urządzeń grzewczych i o ich systematyczne kontrolowanie.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony