Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z płonącego domu policjanci wyprowadzili trzy osoby i dwa psy

Data publikacji 04.03.2021

Funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Jarosławia, jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru budynku na terenie miasta. Z zadymionego domu wyprowadzili trzy osoby i dwa psy. Po ewakuacji osób i zwierząt, na miejsce przybyli strażacy, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą. Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa dwóm kobietom, mężczyźnie oraz czworonogom nic się nie stało.

Zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego na terenie Jarosławia, dyżurny otrzymał wczoraj (3.03.2021 r.), po godzinie 21.00. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierował policjantów wydziału patrolowo-interwencyjnego, którzy w tym czasie pełnili służbę na terenie miasta.

Mundurowi pierwsi dotarli na miejsce pożaru. Z poddasza wydobywały się płomienie, dlatego też policjanci podjęli decyzję o wejściu do budynku, gdzie według informacji miały znajdować się trzy osoby. W zadymionych pomieszczeniach odnaleźli dwie kobiety, w wieku 63 i 59 lat oraz 47-latka. Osoby te były zdezorientowane zaistniałą sytuacją. Funkcjonariusze ewakuowali całą trójkę i odprowadzili w bezpieczną odległość od płonącego budynku.

Właścicielka po wyjściu z budynku oświadczyła, że w mieszkaniu znajdują się jeszcze dwa psy. Policjanci nie zastanawiali się ani chwili,  weszli do środka gdzie w zadymionym salonie zauważyli zwierzęta. Otworzyli drzwi tarasowe i wypuścili czworonogi na ogród posesji.

Po ewakuacji osób i zwierząt z budynku, na miejsce przybyli strażacy, którzy podjęli akcję ratowniczo-gaśniczą. 

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy domownikom oraz zwierzętom nic się nie stało. Przyczyny zaistnienia pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony