Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali mieszkańców płonącego budynku

Data publikacji 27.05.2021

Jeleniogórscy policjanci, jadąc na interwencję zauważyli dym i ogień wydobywający się z jednego z domów wielorodzinnych w Jeleniej Górze. O pożarze natychmiast powiadomili dyżurnego, który na miejsce wezwał służby ratunkowe. Jednak mundurowi nie czekali na przyjazd strażaków, lecz bez chwili wahania ruszyli na pomoc mieszkańcom. W płonącym budynku przebywały wówczas cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Funkcjonariusze wyprowadzili wszystkich na zewnątrz, po czym ponownie weszli do zadymionych pomieszczeń, aby wynieść trzy psy, które zostały w trawionym przez płomienie budynku.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 26 maja br., około godziny 13:25 jadąc na interwencję na ul. Karola Miarki, zauważyli ścianę dymu i ogień wydobywający się z jednego z domów wielorodzinnych przy ul. Transportowej.

Policjanci natychmiast powiadomili o zdarzeniu dyżurnego, który wezwał na miejsce służby ratunkowe, a sami udali się do budynku, aby sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy. Okazało się, że przebywały w nim cztery osoby, w tym 2 dzieci, które mundurowi bezpiecznie wyprowadzili na zewnątrz. Jednak w rozmowie z mieszkańcami funkcjonariusze ustalili, że w środku płonącego domu zostały jeszcze trzy psy. W związku z tym policjanci, pomimo dużego zadymienia pomieszczeń, ponownie wbiegli do trawionego przez ogień budynku i wynieśli znajdujące się w nim zwierzęta. Następnie mundurowi zabezpieczali miejsce zdarzenia podczas akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego pożaru, w szczególności ustalają jego przyczynę.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • pożar budynku i służby ratunkowe  na miejscu
  • pojazdy służb ratowniczych na  miejscu zdarzenia
  • uratowany z pożaru pies
Powrót na górę strony