Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne STOP dla nielegalnych wyścigów samochodowych

Data publikacji 02.08.2021

W Słubicach miało odbyć się wydarzenie motoryzacyjne, którego główną atrakcją miały być nielegalne wyścigi samochodowe. Policjanci w porę ostudzili zapały młodych kierowców, które mogły zakończyć się nieszczęściem. Drifty i wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych.

W sobotę (31 lipca) 45 policjantów drogówki, w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach prowadziło wzmożone działania na ulicach Słubic. Funkcjonariusze stanowczo zareagowali na nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się „umiejętnościami”. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, na drogach Słubic było bezpiecznie.

Policjanci podczas działań wylegitymowali ponad 100 osób, poddali kontroli drogowej ponad 60 samochodów, nałożyli 24 mandaty karny i sporządzili dwa wnioski do sądu o ukaranie. Ponadto mundurowi zatrzymali osiem dowodów rejestracyjnych i ujawnili jednego kierującego bez uprawnień. Wśród ujawnionych wykroczeń znaczna większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden z kierujących wsiadł za „kółko” volkswagena na sądowym zakazie. Dodatkowo 29-latek był pijany - badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to bowiem najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków. Nawet najbardziej bezpieczny technologicznie samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerów przy zbyt dużej prędkości.

 

podkomisarz Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

foto/video: młodszy aspirant Mateusz Sławek

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • radiowóz i nielegalny zlot samochodowy
  • policjant kontroluje pojazd
  • policjanci kontrolują pojazdy na zlocie
  • policjanci kontrolują pojazdy na zlocie
  • policjanci kontrolują pojazdy na zlocie
  • policjanci kontrolują pojazdy na zlocie
  • pojazdy na nielegalnym zlocie samochodowym
  • sygnały policyjne

Film Video_1.mp4

Pobierz plik Video_1.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.15 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony