Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ewakuowali małżeństwo z płonącej kamienicy

Data publikacji 01.10.2021

Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Reagują tam, gdzie jest łamane prawo, pomagają i chronią, kiedy dostrzegają przemoc. W sytuacjach zagrożenia nie wahają się, ratują zdrowie i życie ludzkie. Tym razem dowiedli tego dzielnicowi z Brzegu, którzy jako pierwsi byli na miejscu pożaru.

W poniedziałek (27.09.2021) kilka minut przed godziną 13.00 policjanci z Brzegu otrzymali wezwanie do palącego się mieszkania w jednej z kamienic w mieście. Funkcjonariusze na miejsce dotarli jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Już dojeżdżając, zauważyli wydobywający się z budynku dym. Część lokatorów samodzielnie opuściła swoje mieszkania i była już na zewnątrz. W tym czasie policjanci sprawdzili pozostałe lokale. Kiedy weszli do kamienicy, klatka schodowa była już mocno zadymione. Sprawdzili wszystkie mieszkania na niższych kondygnacjach. Starszy sierżant Dominik Kołodziejczyk nie wahając się ani chwili, wbiegł na 2 piętro, gdzie w mieszkaniu nad płonącym lokalem zastał starsze małżeństwo. 71-letni mężczyzna miał problemy z poruszaniem się, nie był w stanie samodzielnie wyjść na zewnątrz. Sierż. Kołodziejczyk ewakuował poszkodowanego i pomógł wyjść jego żonie. Wówczas na miejsce dotarli strażacy, którzy zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia i ugasili pożar.

Dzięki natychmiastowej pomocy policjantów małżeństwu nic się nie stało. Sam dzielnicowy z objawami podtrucia tlenkiem węgla potrzebował pomocy zespołu medycznego. Po raz kolejny policjanci dowiedli, że pomagamy i chronimy. Codziennie stajemy w obliczu różnych zadań, które nie są łatwe. Jednak zgodnie ze słowami policyjnej roty „...strzeżemy bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia...”

Powrót na górę strony