Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję oraz ponad pół kilograma marihuany

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 43-latek podejrzany o posiadanie nielegalnej broni i amunicji oraz znacznych ilości marihuany. Mężczyzna został zatrzymany przez morąskich kryminalnych na terenie województwa łódzkiego.

Kryminalni z Morąga wykonując czynności operacyjne, ustalili, że jeden z mieszkańców województwa łódzkiego może posiadać nielegalnie broń palną. W minionym tygodniu policjanci pojechali do jego mieszkania znajdującego się w województwie łódzkim. W wyniku przeprowadzonych tam działań zabezpieczyli kilkanaście jednostek nielegalnej broni. Część z zabezpieczonych przedmiotów była to broń, która oryginalnie nie wymaga zezwolenia, jednak została przerobiona w taki sposób, aby można było z niej strzelać ostrą amunicją. Oprócz tego morąscy kryminalni znaleźli w mieszkaniu 43-latka nielegalną amunicję oraz ponad pół kilograma marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec województwa łódzkiego odpowie przed sądem.

(KWP w Olsztynie / kp)

  • zabezpieczone przez policjantów dwa karabinki
  • zabezpieczona broń w otwartym futerale
  • zabezpieczona broń w otwartym futerale
  • zabezpieczona broń w otwartym futerale
Powrót na górę strony