Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru

Data publikacji 30.11.2021

Gdy policjantka ze Złotnik Kujawskich, pow. inowrocławski, rozliczyła się ze służby i wyszła z posterunku, zauważyła płomienie. Zaalarmowała pozostałych funkcjonariuszy i w trójkę ugasili pożar w zarodku. Nikt na szczęście nie ucierpiał.

W sobotnie popołudnie (27.11.2021) sierżant sztabowy Beata Ruszkowska po zakończonej służbie wyszła z budynku posterunku w Złotnikach Kujawskich, pow. inowrocławski. Wtedy zauważyła po przeciwnej stronie płomienie pod budynkiem pobliskiego zakładu. Natychmiast powiadomiła pozostałych policjantów: sierżanta sztabowego Marcina Jóźwiaka i sierżanta sztabowego Mariusza Fałdzińskiego, którzy tego dnia mieli także służbę. W trójkę wzięli gaśnice z posterunku i ruszyli gasić pożar.

Jak się okazało, paliły się plastikowe kontenery ze śmieciami. Policjanci zadziałali tak, by nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie samochody oraz budynek. Palące się pojemniki znajdowały się bowiem przy ścianie budynku zakładu, gdzie na piętrze znajdują się lokale mieszkalne. Policjanci stłumili całkowicie ogień, a przybyli na miejsce strażacy dogasili palące się śmieci. Na szczęście spaleniu uległ tylko kontener i pobliskie drzewo.

(KWP  w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony