Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowa choinka

Data publikacji 03.12.2021

Funkcjonariusze z koneckiej jednostki Policji wspólnie z przedstawicielem z Nadleśnictwa Barycz po raz kolejny ubrali świąteczną choinkę w elementy odblaskowe. Drzewko jak co roku stanęło przez wejściem do komendy, a wiszące na nim odblaski są świątecznym prezentem dla mieszkańców powiatu.

Wzorem lat ubiegłych, tak też i w tym roku na początku grudnia przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Końskich stanęła odblaskowa choinka. Policjanci, wraz z przedstawicielem z Nadleśnictwa Barycz Panem Kamilem Kubickim przystroili drzewko w wyjątkowe upominki. Na choince pojawiły się między innymi opaski odblaskowe. W ten sposób mundurowi skierowali bardzo ważny apel do mieszkańców powiatu koneckiego, aby w okresie jesienno-zimowym zadbali o swoje bezpieczeństwo, nosząc odblaski.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy czy rowerzysta, ubrany w ciemny strój dostrzegany jest przez kierujących pojazdami z odległości około 30 metrów. Elementy odblaskowe sprawiają, że stajemy się widoczni nawet z odległości kilkuset metrów. Te dodatkowe odległości pozwalają kierowcy odpowiednio zareagować by bezpiecznie ominąć pieszego.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, zachęcamy każdego do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym. Każdy może przyjść przed komendę i zabrać z odblaskowej choinki ten wyjątkowy prezent dla siebie.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Końskich oraz Nadleśnictwu Barcz za włączenie się w działania oraz przekazanie elementów odblaskowych.

(KWP w Kielcach / mw)

  • policjantka ubiera choinkę w odblaskowe opaski
  • policjantka ubiera choinkę w odblaskowe opaski
  • policjanci wspólnie z przedstawicielem z Nadleśnictwa Barycz ubierają choinkę w odblaskowe opaski
  • dwoje policjantów wspólnie z przedstawicielem z Nadleśnictwa Barycz stoją przed choinką ubraną w odblaskowe opaski
Powrót na górę strony