Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał skradzionym mercedesem wartym blisko 300 tys. zł

Data publikacji 07.12.2021

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 37-latka, który na terenie Niemiec skradł samochód marki Mercedes Benz GLS 500 o wartości blisko 300 tys. zł. W dodatku mężczyzna już na terenie Polski próbował uniknąć kontroli drogowej, doprowadzając w międzyczasie do zdarzenia drogowego. Ostatecznie 37-latek został zatrzymany w wyniku policyjnego pościgu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Marciszowa, w powiecie kamiennogórskim. Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w rejonie drogi krajowej nr 5 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes GLS 500, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Jednak mężczyzna siedzący za kierownicą mercedesa zignorował sygnały dawane przez funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę. Co więcej, przejeżdżając z dużą prędkością obok patrolu, niemal potrącił policjanta, który wcześniej próbował go zatrzymać. Tylko refleks i szybka reakcja mundurowego uchroniły go przed zderzeniem z rozpędzonym SUV-em. 37-latek pędząc z dużą prędkością, naraził również na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia dwóch mężczyzn wykonujących prace drogowe. W pewnym momencie uciekinier, ścigany przez policyjny radiowóz, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i z dużym impetem uderzył w przydrożne drzewo. Nie zniechęciło go to jednak do dalszej ucieczki, którą kontynuował pieszo. Ostatecznie oddanie przez policjanta dwóch strzałów ostrzegawczych, doprowadziło do zatrzymania kierującego.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd marki Mercedes GLS 500 figuruje jako utracony na terenie Niemiec. Auto zostało skradzione w noc poprzedzającą policyjny pościg. Wartość samochodu opiewa na kwotę blisko 300 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał łącznie 4 zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze został aresztowany na okres trzech miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / sc )

  • skradziony samochód, obok stoi policjant
  • samochód w rowie
Powrót na górę strony