Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miejska choinka wartości 65 tysięcy złotych stanęła w płomieniach. Podpalacz szybko zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 13.12.2021

Ponad 65 tysięcy złotych wyniosły straty po pożarze choinki miejskiej, do którego doszło w czwartek (9 grudnia), wieczorem w Ośnie Lubuskim. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali podpalacza. 30-letni wandal wpadł w ręce mundurowych na drugi dzień od zdarzenia. Usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do skandalicznego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór (9 grudnia) w centrum Ośna Lubuskiego. Monitoring miejski zarejestrował jak do choinki z iluminacją świetlną podchodzi dwóch mężczyzn. Jeden z nich ma w ręku kanister i w pewnym momencie oblewa jakąś cieczą ogromną, świąteczną dekorację miejską, a następnie podpala. Po wszystkim mężczyźni uciekają z miejsca zdarzenia. Jak ustalili policjanci, w kanistrze znajdowała się benzyna, którą sprawca chwilę przed podpaleniem zakupił na stacji benzynowej. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy policyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za podpaleniem choinki. 30-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego został zatrzymany w piątek (10 grudnia). Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny, policjanci znaleźli ponad 200 gramów narkotyków. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 30-letni podpalacz trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sąd na wniosek policjantów i prokuratora podjął decyzją o tymczasowym aresztowaniu podpalacza, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

podkomisarz Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • mężczyźni podpalający miejską choinkę
  • mężczyźni podpalający miejską choinkę
  • policjant prowadzi zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.93 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony