Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zdążyli z pomocą - uratowali z pożaru mężczyznę

Data publikacji 17.12.2021

Pierwsi na miejsce pożaru mieszkania przy ulicy Głowackiego dotarli policjanci. W mieszkaniu palił się stół kuchenny, a obok leżał 69-letni mężczyzna, którego ubranie zaczął zajmować już ogień. Stróże prawa błyskawicznie ugasili odzież poszkodowanego oraz palący się stół i wynieśli mężczyznę z mieszkania. Dalszej pomocy udzieliła mu załoga pogotowia. Dokładne okoliczności pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie.

W środę (15.12.2021) około godziny 19.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy Głowackiego. Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli policjanci z komisariatu III. Jak się okazało, w mieszkaniu palił się stół kuchenny, obok którego leżał mężczyzna. Jego ubranie częściowo również zajął już ogień. Mundurowi natychmiast ugasili palącą się odzież 69-latka, a także zajęty ogniem stół. Sierżant Dawid Wrodarczyk i sierżant Aleksander Brzozowski wynieśli poszkodowanego z mieszkania. Policjanci zdążyli z pomocą na czas, a załoga pogotowia ratunkowego przewiozła mężczyznę do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść na skutek zaprószenia ognia od palącego się papierosa. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony