Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyciągnęli z rzeki dwie osoby z objawami hipotermii oraz silnego wyziębienia

Data publikacji 03.01.2022

Dzięki szybkiej reakcji jeleniogórskich policjantów udało się uratować mężczyznę i kobietę z rwącego nurtu rzeki. Funkcjonariusze w nocy słysząc wołanie o pomoc i krzyki natychmiast weszli do wody i widząc dwie osoby, które nie radziły sobie z nurtem, wyciągnęli je na brzeg. Kobieta ze względu na stan zdrowia została przewieziona do szpitala, a mężczyzna po konsultacji medycznej odwieziony do miejsca zamieszkania.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w sobotę, 1 stycznia 2022 roku około godz. 3.30, otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która wpadła do rzeki w okolicy ulicy Warszawskiej. W związku z tym na miejsce skierowano natychmiast policjantów. Podczas sprawdzania brzegów rzeki funkcjonariusze usłyszeli wołanie o pomoc i krzyki. Mundurowi bez zastanowienia weszli do rzeki i po krótkiej chwili dostrzegli sylwetki kobiety i mężczyzny, którzy nie radzili sobie z rwącym nurtem. Policjanci wyciągnęli 25-letniego wyziębionego mężczyznę oraz 25-letnią kobietę, która była w bardzo złym stanie z objawami hipotermii. Pokrzywdzona nie była w stanie mówić ani samodzielnie się poruszać.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wskoczył do wody aby ratować kobietę. Po chwili na miejsce przybyła Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe. Kobieta ze względu na stan zdrowia kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna po konsultacji medycznej odwieziony do miejsca zamieszkania.

(KWP we Wrocławiu / sc )

Powrót na górę strony