Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz wdrożono innowacyjny system poszukiwań

Cały czas trwają poszukiwania zaginionego Piotra Bieleckiego. Wdrożono innowacyjny system poszukiwań funkcjonujący w garnizonie mazowieckim od stycznia ubiegłego roku. W działania poszukiwawcze zaangażowali się policjanci z sochaczewskiej komendy i podległych posterunków, funkcjonariusze SPPP z Płocka, strażacy, druhowie OSP oraz straż parku i leśnicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Wykorzystano psy tropiące i kamery termowizyjne. W poszukiwaniach wsparła nas również załoga policyjnego śmigłowca Black Hawk z Komendy Głównej Policji.

W ubiegłą niedzielę w sochaczewskiej komendzie zgłoszono zaginięcie 36 – letniego Piotra Bieleckiego, mieszkańca miejscowości Miszory.

Mężczyzna ostatni raz widziany był w noc sylwestrową. Wyszedł z domu około godziny 4. rano i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaginiony ma około 163 cm wzrostu, ciemne krótkie włosy, oczy niebieskie, rudy zarost. Ubrany był w zieloną bluzę, ciemne dżinsy i czarne buty.

Sochaczewscy komendanci ogłosili alarm dla policjantów. Mężczyzny od niedzieli szukają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i podległych posterunków, mundurowi z SPPP w Płocku, strażacy, druhowie OSP, straż parku i leśnicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Do poszukiwań wykorzystano również kamery termowizyjne i psy tropiące - Ebrę z Sochaczewa oraz Hadesa z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Puszcza Kampinoska choć piękna, miejscami bywa niebezpieczna. Bagna, torfowiska i inne mokradła w nocy mogą być pułapką dla osób biorących udział w poszukiwaniach. Podczas działań, strażacy i druhowie ochotniczych straży pożarnych wykorzystują quady, które umożliwiają szybsze i zdecydowanie łatwiejsze pokonanie trudnych terenów.

Poszukiwania są prowadzone bez względu na panujące warunki – często w zimnie i deszczu, a ostatnio przy towarzyszących opadach śniegu, z nadzieją na jak najszybsze odnalezienie Piotra Bieleckiego.

Ostatnio działania poszukiwawcze były prowadzone dwutorowo – na lądzie i z powietrza. W działaniach wsparła nas załoga policyjnego śmigłowca Black Hawk z Komendy Głównej Policji.

W styczniu ubiegłego roku, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu utworzono Nieetatowy Zespół Wsparcia Poszukiwań Osób Zaginionych. Oprócz wsparcia, które oferują doświadczeni policjanci, zbudowano również system dziewięciu modułów, które są wdrażane w czasie poszukiwań. I tak też było w przypadku zaginionego z powiatu sochaczewskiego – do działań angażowano siły i środki z innych jednostek, by poszukiwania były efektywniejsze.

Piotra Bieleckiego nie udało się na tą chwilę odnaleźć, ale poszukiwania cały czas trwają. Jeśli ktoś widział zaginionego mężczyznę lub zna aktualne miejsce jego pobytu, prosimy o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie, tel. 47 70 552 22 lub nr 112.

 

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Film Poszukiwania Piotra Bieleckiego

Pobierz plik Poszukiwania Piotra Bieleckiego (format mp4 - rozmiar 28.2 MB)

Powrót na górę strony