Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanka Wrocławia podziękowała policjantom za zaangażowanie w poszukiwania bliskiej osoby

Data publikacji 11.01.2022

„Chciałabym podziękować, za tak wspaniałą postawę, za wsparcie …” - to cytat z obszernej korespondencji pochodzącej od mieszkanki Wrocławia. Podziękowania związane są z działaniami policjantów zaangażowanych w poszukiwania jej zaginionego partnera życiowego. Ich tekst potwierdza pełne oddanie codziennej służbie i gotowość do podejmowania natychmiastowych działań na rzecz ratowania ludzkiego życia przez wrocławskich policjantów.

Wrocławscy funkcjonariusze codziennie podejmują kilkaset interwencji, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Wśród działań podejmowanych przez policjantów są te, które związane są wprost z ratowaniem ludzkiego życia. Sytuacji, w których złożoność podejmowanych wielotorowo działań i liczba zaangażowanych funkcjonariuszy przekłada się na osiągnięcie najważniejszego celu, jest wiele.

Tak właśnie było w przypadku zgłoszenia o zaginięciu mężczyzny, które otrzymali policjanci od jego partnerki. Miał on opuścić miejsce zamieszkania tylko na chwilę, aby wyrzucić śmieci. Upływały kolejne godziny, a mieszkaniec jednego z wrocławskich osiedli nie wracał do domu. Z okoliczności związanych z zaginięciem, jakie ustalili policjanci, wynikało, że może mu grozić niebezpieczeństwo. Natychmiast podjęte zostały działania poszukiwawcze, w których brał udział między innymi przewodnik z psem służbowym. Ze swojej strony zgłaszająca nagłośniła sprawę w social mediach tak, aby zmaksymalizować ilość osób, które mając wiedzę o poszukiwaniach, mogły przyczynić się do ich pozytywnego finału. Z kolei policjanci bardzo wnikliwie analizowali zapisy z kamer monitoringu wszędzie tam, gdzie według ustaleń zaginiony mógł się przemieszczać, sprawdzając wszelkie możliwe tropy, które wskazywały na miejsca, gdzie mógł się przemieszczać. Finalnie, mężczyzna po zorientowaniu się, jak wiele osób zaangażowanych jest w poszukiwania, nawiązał kontakt ze swoją partnerką w chwili, w której stał już na moście, chcąc rzucić się do rzeki.

Po kilku tygodniach od działań poszukiwawczych podjętych przez wrocławskich policjantów zgłaszająca zdobyła się – jak zaznaczyła w swoim mailu, na złożenie podziękowań policjantom za trud i zaangażowanie, jakim wykazali się w trakcie prowadzonej akcji. Ich tekst potwierdza pełne oddanie codziennej służbie i gotowość do podejmowania natychmiastowych działań na rzecz ratowania ludzkiego życia. Słowa w nich zwarte to wspaniała nagroda za zaangażowanie wrocławskich policjantów w zadania, które na co dzień wykonują.

(KWP we Wrocławiu / sc )

Powrót na górę strony