Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja stawia na bezpieczeństwo – działania nowosolskiej drogówki z wykorzystaniem drona

Data publikacji 26.01.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki profesjonalnemu i nowoczesnemu sprzętowi, mundurowi mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na naszych drogach. Wyposażone w precyzyjną kamerę drony rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Nowosolscy policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Patrolują ulice, na których kierujący najczęściej popełniają wykroczenia w ruchu drogowym. Aby jeszcze skrupulatniej dbać o bezpieczeństwo obywateli, funkcjonariusze oprócz laserowych mierników prędkości i nieoznakowanych radiowozów wykorzystują policyjne drony. Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia. W tym tygodniu stróże prawa „z góry” przyglądali się kierującym. Były to pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego na terenie Nowej Soli. Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Jego obiektyw monitorował na przykład to, jak kierowcy nie stosują się do znaku drogowego „STOP”. Głównym celem wspólnej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie działań mundurowi ujawnili 14 wykroczeń kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego, a tym samym stworzyli realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Policjanci nałożyli dziesięć mandatów karnych, natomiast w czterech przypadkach zastosowali pouczenie.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i szacunek, ponieważ każdy z nas ma prawo do bezpiecznego przemieszczania się po drodze. Nowosolscy policjanci już zapowiadają, że tego typu działania będą prowadzone częściej.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • trzech umundurowanych policjantów i dron w powietrzu
  • dron gotowy do startu
  • policjanci trzymają urządzenie do sterowania dronem
  • dwóch umundurowanych policjantów, a w tle dron unoszący się w powietrze
  • policjant obsługujący urządzenie do sterowania dronem
  • obiektyw drona, a na nim pojazd zatrzymany do kontroli drogowej

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.15 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 399.65 KB)

Pliki do pobrania

  • 11.62 KB
Powrót na górę strony