Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który doprowadził do kolizji z czterema kierowcami

Data publikacji 10.02.2022

Policjanci otrzymali informację o kilku zdarzeniach drogowych, do których doszło na terenie Wejherowa. Jak się okazało, sprawcą tych kolizji był 28-letni kierowca, który za każdym razem odjeżdżał z miejsca zdarzenia. Po ostatniej kolizji uciekał piechotą. Został ujęty przez świadków, a następnie zatrzymany przez policjantów. Noc spędził w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania.

W środę, 09.02.2022 r., około godziny 16:00 policjanci otrzymali niemal równocześnie kilka zgłoszeń o zdarzeniach drogowych, które miały miejsce na terenie Wejherowa. Na ul. Partyzantów kierowca jeepa cheerokie nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu renault clio i najechał na jego tył. Kierowca jeepa przejechał na pas zieleni i po chodniku, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia, po drodze uderzając w znak drogowy. Dodatkowo na ul. Kotłowskiego, na drodze wewnętrznej, najechał na tył samochodu skoda superb. 28-latek także ul. Kotłowskiego najechał na tył samochodu volkswagen golf, w wyniku czego volkswagen przesunął się i uderzył w betonowe donice. Za każdym razem odjeżdżał z miejsca zdarzenia. Podczas swojej ucieczki kierowca jeepa jadąc drogą wewnętrzną wzdłuż torów od strony PKS, w kierunku ronda na ul. Batalionu Morskiego, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej samochodem mazda, a następnie uderzył w znajdujący się za nią samochód hyundai kona. Z uwagi na znaczne uszkodzenie swojego samochodu, nie mogąc nim odjechać z miejsca zdarzenia, zaczął uciekać pieszo. Świadkowie widząc sytuację pobiegli za nim i go ujęli. Na miejsce wezwane zostały policyjne patrole prewencji i ruchu drogowego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Samochód jeep nie miał polisy OC. W tym przypadku informacja zostanie przekazana do odpowiedniej instytucji.

Na miejscu każdego ze zdarzeń zostały wykonane oględziny oraz wstępne ustalenia okoliczności tych zdarzeń. 28-latek został poddany badaniom trzeźwości, które potwierdziły że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Pobrano od niego krew do analizy, aby ustalić, czy był także pod wpływem innych zabronionych substancji. W jego odzieży policjanci znaleźli niewielkie zawiniątko z marihuaną.

Dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zdarzeń drogowych.

Za spowodowanie kolii drogowej grozi mandat karny w wysokości do 5000 zł, natomiast w tym przypadku sprawy będą kierowane do sądu, który może ukarać 28-latka grzywną za każdą kolizję drogową z osobna, w wysokości do 30 tys. zł.

(KWP w Gdańsku / sc ) 

  • zdjęcie zniszczonego samochodu
  • zdjęcie zniszczonego samochodu
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony