Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjanta za jego pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego sprawcy kolizji

Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęły podziękowania dla jednego z policjantów tej jednostki, który w czasie wolnym od służby pomógł w zatrzymaniu uciekającego sprawcy zdarzenia drogowego. Jak się okazało, mężczyzna, który po spowodowaniu kolizji postanowił uciec, był nietrzeźwy.

Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęły podziękowania dla policjanta, który w czasie wolnym podjął czynności służbowe i pomógł w zatrzymaniu sprawcy zdarzenia drogowego. Sytuacja miała miejsce na terenie gminy Miłkowice, w powiecie legnickim.

W wyniku utraty panowania nad prowadzonym pojazdem, kierujący volkswagenem passatem uderzył w pojazd zaparkowany przy drodze, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Właścicielka uszkodzonego auta, która zauważyła całą sytuację, zwróciła się o pomoc do funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mundurowy będąc po służbie podjął czynności i pomógł w zatrzymaniu oddalającego się sprawcy. Jak się okazało, uciekinierem był 47-letni mężczyzna, który znajdował się w stanie nietrzeźwości - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Te kilka miłych zdań doceniających aktywność i zaangażowanie policjanta z pewnością będzie dla niego cenną nagrodą za jego wzorową postawę i zarazem motywacją do dalszej oddanej służby.

(KWP we Wrocławiu / sc )

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony