Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom ciężarna kobieta szybko dotarła na porodówkę

Data publikacji 11.02.2022

Policjant rozpoczynając służbę nigdy nie może być pewien tego, co go na niej spotka. Zawsze musi być przygotowany, by prawidłowo ocenić sytuację i podjąć właściwą decyzję. Taką postawą wykazali się suwalscy policjanci z patrolówki, którzy uwolnili z mieszkania rodzącą kobietę i szybko odwieźli ją do szpitala. 22-latka na czas dotarła na salę porodową.

W piątek, 11.02.2022 r., tuż po godzinie 8.00 dyżurny suwalskiej komendy Policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Mężczyzna poinformował, że jego ciężarnej partnerce odeszły wody, a nie mogą wydostać się z mieszkania. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. W rozmowie przez drzwi ze zgłaszającym policjanci ustalili, że u jego partnerki rozpoczęła się akcja porodowa, a w zamku połamał się klucz i dlatego nie mogą ich otworzyć. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci wyważyli drzwi. Jak się okazało, 22-latce w 9-tym miesiącu ciąży odeszły wody. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia ciężarnej mundurowi przetransportowali kobietę do szpitala. Tam już czekał personel medyczny powiadomiony przez dyżurnego Policji.

Dzięki szybkiej reakcji i prawidłowej ocenie sytuacji przez funkcjonariuszy suwalczanka na czas dotarła do szpitala, gdzie na świat przyszła zdrowa dziewczynka. Gratulujemy szczęśliwym rodzicom, a ich córeczce życzymy dużo zdrowia.

(KWP w Białymstoku / sc )

  • dwóch funkcjonariuszy stoi przed szpitalem
  • dwóch funkcjonariuszy stoi przy karetce pogotowia
  • radiowóz policyjny jedzie po ulicy

Film Dzięki policjantom ciężarna kobieta szybko dotarła na porodówkę

Pobierz plik Dzięki policjantom ciężarna kobieta szybko dotarła na porodówkę (format mp4 - rozmiar 2.18 MB)

Powrót na górę strony