Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci słysząc wołanie o pomoc, wyważyli drzwi i pomogli niepełnosprawnej kobiecie

Data publikacji 17.02.2022

Szybką i profesjonalną reakcją wykazali się kamiennogórscy policjanci. Funkcjonariusze, słysząc wołanie o pomoc, wyważyli drzwi w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry i udzielili pomocy niepełnosprawnej kobiecie.

Do zdarzenia doszło w środę, 16.02.2022 r. w godzinach przedpołudniowych. Dyżurny kamiennogórskiej jednostki został poinformowany przez pracownika socjalnego o zagrożeniu życia i zdrowia niepełnosprawnej kobiety.

Skierowani do tej pilnej interwencji funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali zgłaszającą, która poinformowała ich, że w jednym z lokali przebywa niepełnosprawna kobieta po przebytym udarze i wzywa pomocy.

Niestety drzwi mieszkania były zamknięte na klucz. Z jego wnętrza słychać było natomiast wołanie o pomoc. Mundurowi nie wahając się ani chwili, wyważyli drzwi do lokalu. W środku w jednym z pokoi na podłodze leżała 73-letnia kobieta, która nie mogła samodzielnie wstać. Była przytomna, jednak bardzo wyczerpana. Policjanci udzielili jej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe, aby kobieta została objęta specjalistyczną opieką medyczną.

Dzięki determinacji mundurowych oraz pracownika socjalnego nie doszło do nieszczęścia.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony