Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna wiosenna podróż przez DK 94

Data publikacji 25.03.2022

Droga krajowa numer 94 to ruchliwy szlak komunikacyjny na Opolszczyźnie. Policjanci z opolskiej drogówki postanowili więc w sposób szczególny przyjrzeć się tam poczynaniom kierowców. Tylko przez ostatnie dwa lata doszło na tej trasie do ponad 700 kolizji i 40 wypadków. Dlatego dzisiaj (25 marca) funkcjonariusze ruchu drogowego przez cały dzień monitorują DK 94 pod kątem nieprawidłowych manewrów kierowców. Zatem pamiętajmy - noga z gazu!

Dzisiaj, tj. 25 marca 2022 r., w godzinach 8:00 - 20:00, z inicjatywy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu trwają działania na DK 94. Ta droga krajowa pełni funkcję ważnego szlaku komunikacyjnego o bardzo dużym natężeniu ruchu. Jest równolegle położona do autostrady A4 i potocznie nazywana przez kierowców ,,starą czwórką’’.

Duże nasilenie ruchu często ma negatywne przełożenie na liczbę zdarzeń drogowych. Tylko przez ostatnie 2 lata na wymienionej trasie doszło aż do ponad 700 kolizji drogowych i 40 wypadków. W tych zdarzeniach zostało rannych ponad 60 osób, a 7 zginęło. Główną przyczyną tych zdarzeń drogowych było niestosowanie się do limitów prędkości czy też nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Dlatego policjanci skupiają się na wykroczeniach związanych ze stosowaniem się do ograniczeń prędkości, nieprawidłowym wyprzedaniem, niewłaściwą zmianą pasa ruchu, jazdą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych. W działania włączyła się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

Celem prowadzonych działań jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy, że każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Film Bezpieczka DK94

Pobierz plik Bezpieczka DK94 (format mp4 - rozmiar 23.84 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony