Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekazanie zdrowych produktów oraz pomoc prawna dla obywateli Ukrainy

Data publikacji 01.04.2022

Obywatele Ukrainy uciekający przed wojną znaleźli schronienie u nowosolskich księży z Parafii Świętego Józefa Rzemieślnika. Policjanci oraz pracownicy cywilni nowosolskiej komendy nie zaprzestali niesienia pomocy i tym razem zorganizowali zbiórkę warzyw i owoców, gdyż nie pozostają obojętni na los matek i dzieci z Ukrainy. Wszystkie dary trafiły do osób, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego. Wszystkie ręce na pokład - pomagajmy!

Nowosolscy policjanci nie tylko zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom, ale również pomagają innym. Systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. Tym razem funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zaangażowali się we wspólną pomoc ukraińskim kobietom i dzieciom, którzy uciekając przed wojną znaleźli bezpieczne schronienie na terenie Nowej Soli. Ksiądz Proboszcz- Krzysztof Kocz, Kapelan nowosolskich policjantów wraz z pozostałymi księżmi z parafii zapewnili godne warunki dla uchodźców. Mundurowi także dbają o ich los i bezpieczeństwo oraz spierają osoby, które pod swój dach zaprosiły uchodźców. Przekazują im ubrania dla dzieci, zabawki oraz artykuły chemiczne. W czwartek, 31 marca nowosolscy policjanci przekazali dla nich porcję zdrowia w postaci owoców i warzyw. Każda pomoc, każde wsparcie dla obywatel Ukrainy uciekających przed wojną jest teraz bardzo ważne. Od zapewnienia ukraińskim rodzinom bezpiecznego miejsca odpoczynku, poprzez zapewnienie najpotrzebniejszych rzeczy codziennego użytku.

Podczas spotkania policjanci przekazali uchodźcom również ulotki z informacjami prawnymi i ostrzegali ich przed zagrożeniami ze strony osób, które mogą chcieć wykorzystać ich trudną sytuację życiową. Apelowali o ograniczone zaufanie, szczególnie wobec przypadkowych osób, które proponują nocleg i transport. Takie działanie ma na celu ich ochronę między innymi przed problematyką handlu ludźmi.

To nie koniec działań pomocowych lubuskich policjantów. #PomagamyiChronimy, aby każda osoba czuła się bezpiecznie!

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Przekazanie ulotek z pomocą prawną dla obywateli Ukrainy
  • Policjantka i policjant przekazują produkty na plebanię
  • Zebrane produkty w bagażniku samochodu
  • Policjantka i policjant przenoszą produkty
  • Ulotki z pomocą prawną

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.89 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.46 KB
  • 504.56 KB
Powrót na górę strony