Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od kolizji do kradzieży samochodów

Data publikacji 27.07.2022

Łódzcy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzieże samochodów. Sprawca wpadł po tym jak w stanie nietrzeźwości, skradzionym pojazdem, spowodował kolizję i odjechał. Dzięki czujności i zaangażowaniu świadka, który powiadomił służby, daleko nie uciekł. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy 5 zarzutów w tym kradzieży trzech samochodów. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście został tymczasowo aresztowany.

W niedzielę, 24 lipca 2022 roku około godziny 11.00 dzielnicowi z VIII Komisariatu Policji w Łodzi otrzymali informację o uciekającym sprawcy kolizji, który chwilę wcześniej uszkodził zaparkowany pojazd stojący przy ulicy Zarzewskiej. Zgłaszający cały czas jechał za sprawcą kolizji, informując na bieżąco o swojej lokalizacji. Mundurowi bezzwłocznie pojechali we wskazany rejon.

Poszukiwania zakończyli na parkingu sklepowym przy ulicy Łęczyckiej gdzie iveco zostało zaparkowane. W bezpośredniej rozmowie z policjantami, świadek potwierdził wcześniejsze informacje, jednocześnie wskazał posesję, do której wszedł kierujący. Funkcjonariusze podążyli jego śladem i w jednym z mieszkań zatrzymali nietrzeźwego 33-latka. Badanie wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Dzielnicowi ustalili, że Iveco, którym się poruszał, dzień wcześniej zostało skradzione z parkingu przy ulicy Tetmajera. Ponadto okazało się, że stojący na podwórku posesji pojazd tej samej marki, również pochodzi z przestępstwa. Samochody dostawcze należące do tego samego właściciela, o łącznej wartości 191 tysięcy złotych, zostały skradzione poprzedniej nocy.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, prowadzący tę sprawę, po skrupulatnej analizie zebranych materiałów dowodowych ustalili, że 33-latek stoi nie tylko za tymi dwoma kradzieżami. Podejrzany jest również o kradzież renault megane z ulicy Piotrkowskiej, której dopuścił się 11 lipca 2022 roku. Zatrzymany ma bogatą kartotekę, w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem, a ostatnie przestępstwa popełniał w tak zwanej recydywie. Usłyszał już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Odpowie również za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście został tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa, dalsze czynności prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego łódzkiej komendy.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony