Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ominął opuszczone rogatki i wjechał na przejazd kolejowy – wszystko to na oczach policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 23.08.2022

W miniony weekend oławscy policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na ich oczach skrajnie nieodpowiedzialny rowerzysta, ignorując obowiązujące przepisy, wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizator nadawał światło czerwone, a rogatki były już opuszczone. 36-latek, który za nic miał życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, niezwłocznie został zatrzymany do kontroli. Za swoje bezmyślne i niebezpieczne zachowanie został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł.

W minioną sobotę, 20 sierpnia, oławscy policjanci z dolnośląskiej grupy Speed prowadzili kontrole prędkość na drogach powiatu. Kilka minut przed godziną 17:00, podczas patrolu drogi powiatowej numer 1535, za miejscowością Miłoszyce funkcjonariusze byli świadkami skrajnie niebezpiecznego zachowania rowerzysty. Cyklista na oczach mundurowych wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy rogatki były opuszczone, a sygnalizator nadawał światło czerwone.   

Policjanci zareagowali na tę sytuację w jedyny możliwy sposób. 36-letni rowerzysta, który za nic miał życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, niezwłocznie został zatrzymany do kontroli i za swoje bezmyślne i niebezpieczne  zachowanie został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych.

Przypominamy !!!!
Osoby popełniające wykroczenia drogowe w rejonach przejazdów kolejowych muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Policjanci z całą stanowczością będą reagować na:
    • naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone,
    • zatrzymanie pojazdu na przejeździe kolejowym oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu,
    • wjeżdżanie na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy,
    • wyprzedzanie pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim,
    • omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przed przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu,
    • niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych (w tym „stop”, „stop pierwszeństwa”, „sygnał czerwony pulsujący”) ,
    • wchodzenie na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.05 MB)

Powrót na górę strony