Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali młodego łabędzia

Data publikacji 14.09.2022

Każda interwencja jest inna. Przekonali się o tym namysłowscy funkcjonariusze, którzy w minioną sobotę zaopiekowali się rannym, młodym łabędziem. Z uwagi na obrażenia, zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów w gabinecie weterynaryjnym.

W sobotę, 10 września 2022 roku namysłowscy policjanci podjęli się niecodziennej interwencji. O pomoc funkcjonariuszy poprosił mężczyzna, który zauważył rannego łabędzia, a sam bał się podejść. Zwierzę leżało niedaleko głównej drogi i nie było w stanie samodzielnie się poruszać.

Nie wiadomo, ile czasu ptak leżał na trawie czekając na pomoc. Wiadomo natomiast że zwierzę było ranne, a łabędź znajduje się w Polsce pod ochroną. Policjanci postanowili zaopiekować się młodym łabędziem. Przewieźli go do weterynarza, gdzie lekarz, po wstępnym rozpoznaniu, stwierdził uszkodzenia obu kończyn dolnych i obrażenia wewnętrzne w wyniku porażenia prądem.

Prawdopodobnie zwierzę podczas lotu uderzyło o napowietrzne linie energetyczne, po czym upadło na ziemię raniąc obie nogi i skrzydła. Najbliższe dni pokażą czy uda się go uratować.

Warto wiedzieć, że ptaki te mają dobrą pamięć i według specjalistów doskonale wiedzą, kto w przeszłości zrobił im krzywdę, a kto traktował je dobrze i otoczył opieką.

(KWP w Opolu / sc)

Film Policjanci uratowali młodego łabędzia

Pobierz plik Policjanci uratowali młodego łabędzia (format mp4 - rozmiar 5.03 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony