Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielki pluszowy miś i ogrom nakrętek dla Jasia - kolejna akcja charytatywna policjantów

Data publikacji 28.09.2022

Jasiu kolejny raz odwiedził nowosolskich funkcjonariuszy. Śmieje się, że przyjeżdża tu jak do siebie, gdyż policjanci kolejny już raz zaangażowali się w pomoc dla niego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyklingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 6-letniemu chłopcu w walce z chorobą. Funkcjonariusze nie zwalniają tempa z niesieniem pomocy, już dzisiaj zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu nowosolskiego do włączenia się w kolejną akcję. Wkręć się i Ty - przynieś nakrętki do komendy i pomóż Jasiowi cieszyć się kolorami.

Nowosolscy policjanci systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. Gdy tylko usłyszą hasło, że ktoś potrzebuje naszej pomocy, od razu jednoczą siły, gdyż są wierni mottu polskiej Policji „Pomagamy i chronimy”. Mundurowi po raz kolejny zorganizowali zbiórkę nakrętek dla Jasia. 6-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona  bardzo kosztowna. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu „Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”. Funkcjonariusze przekazali Jasiowi ogromnego, pluszowego misia, a także worki po brzegi wypełnione nakrętkami. Powiedział swojej mamie, że kocha policjantów i uwielbia nas odwiedzać.

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci i mieszkańcy powiatu nowosolskiego, którzy systematycznie przynoszą do komendy nakrętki. Policjanci nie przestają pomagać! W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt telefoniczny dzwoniąc pod numer 690 106 192. Nakrętki można przynieść do komendy w godzinach od 7 do 14, od poniedziałku do piątku, a w innym terminie można pozostawić w recepcji komendy.

POZYTYWNIE NAKRĘCENI

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.14 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony