Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autobus z wycieczką szkolną uderzył w tira

Data publikacji 28.09.2022

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności katastrofy w ruchu lądowym, do której doszło rano w miejscowości Stołpie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący autobusem uderzył w tył samochodu ciężarowego, który zatrzymał się chcąc wykonać manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia do szpitali trafiły 22 osoby.

Do zdarzenia doszło około godziny 06.50 w miejscowości Stołpie, na drodze krajowej numer 12. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autobusem 50-letni mieszkaniec gminy Żmudź uderzył w tył samochodu ciężarowego, którym kierował 35-letni obywatel Ukrainy. Pojazd ten zatrzymał się chcąc wykonać manewr skrętu w lewo. Autobusem podróżowało 27 uczniów i 2 opiekunów, którzy jechali na wycieczkę szkolną.

W wyniku zdarzenia do kilku szpitali przetransportowane zostały 22 osoby, w tym kierowca autobusu. Na obecną chwilę część z nich opuściła już placówkę medyczną.

Na miejscu prowadzone były oględziny z udziałem prokuratora. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierujących wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi. Droga przez ponad 4 godziny była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy.

(KWP w Lublinie / mw)

  • Autobus z uszkodzonym przodem
  • Tył samochodu ciężarowego, a za nim autobus i policjant
  • Uszkodzony samochód ciężarowy, a za nim uszkodzony autobus oraz policjant
Powrót na górę strony