Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kolizji drogowej

Data publikacji 20.10.2022

Funkcjonariusz pionu kryminalnego z IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wracając ze służby zauważył motocyklistę łamiącego podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant zareagował natychmiast, co skutkowało pociągnięciem do odpowiedzialności lekkomyślnego kierowcy.

We wtorek, 18 października 2022 roku około godziny 08.00, policjant z Wydziału Kryminalnego IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w czasie powrotu z pracy samochodem, zauważył kierującego motocyklem, który jadąc z pasażerem ulicą Gdańską w sposób rażący naruszał obowiązujące przepisy. W pewnym momencie na skutek niezachowania należytej ostrożności, motocyklista zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem. Następnie pozostawił swojego towarzysza, który się oddalił, a sam próbował uciec, wsiadając ponownie na motocykl.

Policjant zareagował odruchowo wybiegając ze swojego auta i próbując zatrzymać mężczyznę, nie reagującego na wydawane polecenia i kontynuującego niebezpieczną jazdę chodnikiem. Ponieważ motocyklista odjechał, funkcjonariusz za pośrednictwem dyżurnego powiadomił o zdarzeniu patrole policyjne. Następnie wraz z kolegami z Wydziału Kryminalnego IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy przybyli na miejsce, jadąc nieoznakowanym radiowozem rozpoczął poszukiwania sprawcy kolizji. Uciekinier spostrzeżony został kilka przecznic dalej w sytuacji, gdy wraz z innym mężczyzną podróżował skuterem- tym razem w charakterze pasażera.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, względem 42-letniego motocyklisty przeprowadzone zostały dalsze czynności zmierzające do ukarania mężczyzny za popełnienie szeregu naruszeń w ruchu drogowym.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony