Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 17.11.2022

Łącznie blisko 4 kilogramy narkotyków ujawnili skarżyscy kryminalni w mieszkaniu zajmowanym przez 21-latka. Stróże prawa zabezpieczyli także 11 000 złotych, kilkaset euro, wagi elektroniczne oraz telefony komórkowe. Dziś sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla młodego skarżyszczanina. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Skarżyscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli podejrzenia, że miejscowy 21-latek trudni się nielegalnym procederem narkotykowym. We wtorek rano (15.11.2022) „odwiedzili” zajmowane przez niego mieszkanie. W ręce kryminalnych trafiło 3,5 kilograma amfetaminy i ponad 200 gramów marihuany.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 11 000 złotych, 500 euro, wagi elektroniczne, telefony oraz karty SIM. Śledczy podejrzewają, że gotówka może pochodzić z narkotykowej działalności. 21-latek został zatrzymany i trafił do celi.

W środę młody skarżyszczanin usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a w czwartek stanął przed obliczem sądu. Skarżyski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Śledczy zbadają także, czy 21-latek trudnił się handlem zakazanymi środkami.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków można spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

(KWP w Kielcach / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.95 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony