Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji

Data publikacji 23.11.2022

16 listopada br. kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z policjantami z samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych z Krakowa oraz Kielc zatrzymalipięć osób podejrzanych o sutenerstwo

W minioną środę, 16.11.2022 roku, kryminalni z komisariatu V w Krakowie działając w oparciu o zgromadzone informacje oraz realizując polecenie Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze,przy wsparciu krakowskich i kieleckich kontrterrorystów, weszli do kilku krakowskich mieszkań oraz domu w powiecie ostrowieckim, gdzie zamieszkiwać miały osoby podejrzewane o czerpanie korzyści z prostytucji. Zatrzymali trzy kobiety i dwóch mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder. Jak się okazało, na czele grupy stała 29-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego oraz dwaj mieszkańcy Krakowa: 36 oraz 44-latek. Jak ustalili śledczy, to ta trójka od 2021 roku „werbowała” kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniała im lokale, wyposażenie, umawiała spotkania z klientami oraz czerpała z wykonanych przez nie usług korzyści materialne. W przestępczy biznes zamieszane były również 21-latka oraz 31-latka, które umawiały klientów na masaże oraz inne usługi erotyczne.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących czerpania korzyści z cudzego nierządu. Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Policjanci rozbili grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji

Pobierz plik Policjanci rozbili grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji (format mp4 - rozmiar 10.42 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony