Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski pojadą na Ukrainę. Policjanci wsparli zbiórkę dla dzieci i młodzieży

Data publikacji 20.12.2022

Gorzowscy policjanci przekazali kilkaset odblasków, które trafią na Ukrainę. Zbiórkę takich elementów koordynuje Zespół Szkół Specjalnych. Samorząd Uczniowski zwrócił się z prośbą o pomoc, a policjanci bez chwili zawahania tę akcję wsparli.

Funkcjonariusze z gorzowskiej komendy miejskiej odebrali prośbę o wsparcie działań jednej ze szkół. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych numer 14 są współorganizatorem zbiórki kamizelek i elementów odblaskowych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. W wyniku działań wojennych część tego kraju pozostaje bez elektryczności. Ulice są nieoświetlone, a to stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa osób pieszych i rowerzystów.Nie trzeba było specjalnie przekonywać policjantów ruchu drogowego do pomocy w zbiórce. Funkcjonariusze w białych czapkach doskonale wiedzą, jak brak elementów odblaskowych na nieoświetlonych drogach, wpływa na bezpieczeństwo osób pieszych czy rowerzystów. O takich zagrożeniach policjanci rozmawiają podczas spotkań z dziećmi.

Opiekun szkolnego samorządu Adriana Kołczyńska odebrała od Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego gorzowskiej komendy, podinspektora Marka Waraksy, kilkaset odblasków. Już niedługo zostaną wysłane do naszych sąsiadów i mamy nadzieję, że poprawią bezpieczeństwo na drogach.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Odblaski w dłoni naczelnika
  • Zebrane odblaski przez gorzowskich policjantów
  • Naczelnik przekazuje odblaski
  • Odblaski na biurku
  • Naczelnik przekazuje odblaski
Powrót na górę strony