Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ewakuował mieszkańców z płonącego domu

Data publikacji 22.12.2022

Policjanci byli pierwsi na miejscu pożaru. Słysząc wołanie o pomoc, dobiegające z najwyższej kondygnacji budynku st. post. Rafał Siekierski bez chwili wahania wbiegł do ogarniętego płomieniami i bardzo zadymionego budynku, by ewakuować z niego 2 osoby. Szybka reakcja służb ratowniczych nie dopuściła do eskalacji tragedii.

Szybkość, odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu. W sytuacjach trudnych i kryzysowych, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób, te właśnie cechy są decydujące. W środę (21.12.2022 r.) wykazał się nimi nidzicki policjant starszy posterunkowy Rafał Siekierski. Tego dnia, około godziny 20:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów w Nidzicy wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci starszy sierżant Natalia Bukowska i starszy posterunkowy Rafał Siekierski.

Słysząc wołanie o pomoc dochodzące z pomieszczenia na piętrze, policjant bez chwili wahania wbiegł do ogarniętego płomieniami i bardzo zadymionego budynku, by ewakuować mieszkańców. Po chwili wyprowadził z niego 32-letnią kobietę i 43-letniego mężczyznę, którzy sami nie byli w stanie opuścić domu. Poszkodowani zostali przekazani w ręce ratowników medycznych, którzy udzielili im niezbędnej pomocy. W międzyczasie, przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej podjęły akcję gaśniczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni, gdzie całkowitemu spaleniu uległo jej wyposażenie.

St. post. Rafał Siekierski jest policjantem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Nidzicy. W policyjnych szeregach służy od 1 roku i 9 miesięcy.

(KWP w Olsztynie / kp)

Powrót na górę strony