Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ewakuowali nieświadome zagrożenia małżeństwo z palącego się domu

Data publikacji 23.01.2023

Mundurowi z powiatu bolesławieckiego ewakuowali starsze małżeństwo z palącego się budynku. Seniorzy nie wiedzieli, że nad ich głowami rozprzestrzenia się ogień. Kobieta wyszła o własnych siłach, natomiast 86-latek został wyniesiony przez policjantów. Nikomu nic się nie stało, a ogień został opanowany.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu patrolując teren gminny, zauważyli kłęby dymu unoszące się nad jednym z wiejskich domów. Od razu ruszyli na miejsce, aby sprawdzić, co jest przyczyną i czy nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Zbliżając się do zabudowań spostrzegli, że jeden z domów na pierwszym piętrze pali się, dlatego natychmiast powiadomili dyżurnego i weszli do środka. Na parterze w jednym z pomieszczeń, znajdowali się śpiący starsi ludzie. Małżeństwo było zaskoczone widokiem policjantów, ponieważ nie byli świadomi, że nad ich głowami rozprzestrzenia się ogień.

Policjanci pomogli seniorom bezpiecznie opuścić budynek. 82-latkę wyprowadzili, a schorowanego 86-latka wynieśli z palącego się domu. Kiedy mundurowi upewnili się, że życie nikogo więcej już nie jest zagrożone, pozamykali okna oraz odłączyli gaz.

Następnie na miejscu pojawili się strażacy, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą eliminując zagrożenie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony