Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono kontrabandę wartą prawie 840 tys. zł

Data publikacji 07.03.2023

Ponad 33 tysiące paczek papierosów i 85 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci siedleckiego Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą wraz z innymi służbami. Kontrabandę znaleziono u jednego z mieszkańców Siedlec.

W sobotę, 04.03.2023 roku, policjanci Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, współdziałając z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Czeremsze, Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, w wyniku działań operacyjnych, zatrzymali peugeota, którym kierował 41-latek z Siedlec.

W wyniku przeszukania samochodu oraz pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili ponad 33 tysiące paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy oraz 85 litrów nielegalnego spirytusu.

Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut z kodeksu karnego - skarbowego. Łączna wartość uszczuplenia podatkowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 830 tys. zł.

(KWP w Radomiu / mw)

Film Zabezpieczono kontrabandę wartą prawie 840 tys. zł

Pobierz plik Zabezpieczono kontrabandę wartą prawie 840 tys. zł (format mp4 - rozmiar 1005.6 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony