Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki kryminalnym 6,5 kilograma narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 31.03.2023

Skutecznością kolejny raz wykazali się policjanci, dzięki którym 6,5 kilograma narkotyków nie trafi na czarny rynek. Koszalińscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej każdego dnia pracują nad eliminowaniem ze środowiska przestępczego dilerów. To kolejne uderzenie w krótkim czasie w przestępczość narkotykową. Policjanci zabezpieczyli 5 kilogramów marihuany i 1,5 kilograma amfetaminy.

Koszalińscy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej na podległym im terenie. Niemalże każdego dnia funkcjonariusze walczą z przestępczością narkotykową. Codzienna praca kryminalnych pozwala na sukcesywne eliminowanie „dilerów”. To dzięki ich pracy osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie substancji zabronionych. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu okazało się, że jest to łącznie 6,5 kilograma środków zakazanych ustawą.

36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Koszalinie zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • zabezpieczone narkotyki - amfetamina w trzech foliowych woreczkach
  • zabezpieczone narkotyki - marihuana w dwóch plastikowych wiaderkach
  • zabezpieczone narkotyki w pięciu foliowych nieprzezroczystych opakowaniach
  • zabezpieczone narkotyki - marihuana w dwóch plastikowych wiaderkach
  • zabezpieczone narkotyki - marihuana w pięciu foliowych woreczkach
  • zabezpieczone narkotyki -  narkotyki w dwóch wiaderkach i sześciu woreczkach
Powrót na górę strony