Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne działanie czworonożnego ,,funkcjonariusza’’- Magistra i jego przewodnika

Data publikacji 13.04.2023

Przewodnik pasa służbowego mł.asp. Zdzisław Kalinowski oraz jego czworonożny przyjaciel- Magister mają na swoim koncie już kolejny sukces. Tym razem w powiecie wałeckim dotarli do nietrzeźwego kierującego, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 8 kwietnia 2023 roku  na odcinku drogi powiatowej  w powiecie wałeckim. Kierujący samochodem marki Opel na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi, a następnie  oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem patrolu Policji.

Na miejsce skierowano przewodnika mł.asp. Zdzisława  Kalinowskiego z psem tropiącym - Magistrem. Pies nawąchał fotel kierowcy i po krótkiej chwili podjął  pracę węchową kierując się w stronę pobliskiego lasu. Po przejściu około 500 metrów dokładnie wskazał miejsce gdzie w zagłębieniu ziemi  ukrywał się poszukiwany mężczyzna, który został zatrzyman i przekazany policjantom Komendy Powiatowej w Wałczu.

Przypominamy, iż mł. asp. Zdzisław  Kalinowski oraz Magister  na swoim koncie mają  już podobne sukcesy. W styczniu 2021 roku odnaleźli  straszą zaginioną  kobietę, natomiast w marcu również 2021 roku odnaleźli nietrzeźwego kierującego, który również ukrył się w lesie.

(KWP w Szczecinie / sc)

  • policjant z psem służbowym stoją przy radiowozie
  • policjant z psem służbowym stoją przy radiowozie
  • policjant z psem służbowym stoją przy radiowozie
Powrót na górę strony