Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacze w rękach policjantów

Data publikacji 05.05.2023

Policjanci z jasielskiej komendy wytypowali i ustalili odpowiedzialnych za kilka podpaleń, do których doszło końcem marca na terenie Jasła. Suma powstałych strat w wyniku pożarów wyniosła blisko 80 tys. zł. Sprawców mogą czekać surowe konsekwencje.

21 marca 2023 roku w późnych godzinach wieczornych na terenie Jasła doszło do serii podpaleń. Ogień pojawił się na ul. Lenartowicza, Chopina, Jagiełły i Krasińskiego. W miejsca interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci z jasielskiej komendy. Ogień gasiło kilka zastępów straży pożarnej z Jasła oraz okolicznych jednostek OSP. Po zakończeniu działań strażaków, funkcjonariusze wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia sprawców.

Ogień zniszczył 8 koszy na śmieci, 5 tablic informacyjnych, 2 wiaty śmietnikowe, tuje, panele ogrodzeniowe, plastikowe krzesła, stół warsztatowy. Największe uszkodzenia ogień spowodował na ul. Jagiełły, gdzie zniszczeniu uległa elewacja budynku. Suma wszystkich strat wyniosła blisko 80 tys. złotych.

Intensywna praca policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zebrane obszerne informacje, w tym zapisy z monitoringu miejskiego, pozwoliły na wytypowanie i ustalenie potencjalnych sprawców podpaleń. Okazało się, że są nimi dwaj mieszkańcy Jasła, w wieku 14 lat.

Zebrany materiał dowodowy zostanie teraz przesłany do sądu. Sprawą zajmie się III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jaśle. Nastolatków mogą czekać surowe konsekwencje.

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony