Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Schorowany mężczyzna odnaleziony przez służby. Zlokalizował go policyjny dron

Data publikacji 06.06.2023

Kilkudziesięciu policjantów, strażaków i mieszkańców Drezdenka szukało zaginionego 39-latka, który wyszedł z domu i już nie wrócił. Z uwagi na chorobę mężczyzny istniało duże ryzyko dla jego zdrowia i życia. Dlatego walka z czasem była priorytetem. W zlokalizowaniu zaginionego kluczową rolę odegrał policyjny dron z kamerą termowizyjną, który mimo panującej już ciemności namierzył 39-latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W poniedziałek (5 czerwca) policjanci z Drezdenka dostali zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny o zaginięciu 39-latka. Mężczyzna rano wyszedł z domu i już nie wrócił. Nie było z nim żadnego kontaktu. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ zaginiony jest osobą schorowaną, więc istniało zagrożenie dla jego zdrowia i życia. W takiej sytuacji nie ma czasu na chwilę wahania, czy błąd. Od razu w poszukiwania zaangażowano kilkudziesięciu policjantów z wszystkich pionów. W poszukiwania włączyli również przewodnicy psów patrolowo-tropiących i mieszkańcy.

Policjanci sprawdzali pobliskie zabudowania, lasy, łąki i sprawdzali monitoring. Analizowany był każdy trop i sygnał, który mógł przyczynić się do odnalezienia mężczyzny. Poszukiwania kontynuowano nawet w nocy. Policjantów z Drezdenka, Strzelec Krajeńskich i Dobiegniewa wspierali również mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Kluczowe okazało się wykorzystanie policyjnego drona z kamerą termowizyjną, który zlokalizował zaginionego mimo ciemności w lesie. Okazało się, że 39-latek jest ranny i potrzebuje pomocy medycznej.

Dzięki szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej mężczyzna został odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony