Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Co miał w planach 30-latek?

Data publikacji 06.07.2023

Trzymiesięczny areszt tymczasowy zastosował kielecki sąd wobec 30-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o wytwarzanie substancji niebezpiecznych i czynną napaść na funkcjonariusza. Wszystko zaczęło się od interwencji, którą zgłosił on w nocy z poniedziałku na wtorek.

W nocy z poniedziałku na wtorek z dyżurnym kieleckiej komendy skontaktował się 30-latek. Mężczyzna twierdził, że ktoś go śledzi i obawia się o swoje życie. Policjanci skierowani zostali do jednej z miejscowości w gminie Strawczyn, gdzie w pojeździe zastali 30-latka. Gdy ten zobaczył funkcjonariuszy nagle ruszył. Pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania, mężczyzna przez kilkaset metrów nie reagował, po chwili jednak zatrzymał auto. Kierujący zachowywał się irracjonalnie i nerwowo. W pewnym momencie wysiadł z samochodu i wyciągnął nóż, a po krótkiej chwili przedmiot przypominający broń. Interweniujący policjanci kilkukrotnie wezwali mężczyznę do odrzucenia niebezpiecznych narzędzi, ten jednak nie stosował się do wydawanych poleceń. W pewnym momencie 30-latek zaczął uciekać, co wykorzystali funkcjonariusze i go obezwładnili, a następnie zatrzymali.

W aucie, którym podróżował mundurowi zabezpieczyli jeszcze jeden przedmiot przypominający broń, maczetę, noże, a także kilka puszek z sypką substancją, najprawdopodobniej prochem. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policyjni pirotechnicy, którzy zarówno w aucie jak i miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli substancje, które mogły służyć do uzyskania materiałów wybuchowych. Specyfiki te jak i przedmioty przypominające broń trafią do badań. 30-latkowi przyjdzie teraz odpowiedzieć za niezatrzymanie się do kontroli , wytwarzanie substancji niebezpiecznych i czynną napaść na funkcjonariusza, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. W środę, 5 lipca 2023 roku kielecki sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

(KWP w Kielcach / sc)

  • zabezpieczona broń
  • zabezpieczone niebezpieczne przedmioty
  • zabezpieczone materiały wybuchowe
  • zabezpieczone materiały wybuchowe
Powrót na górę strony