Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myśleli, że wzbogacą się na „handlu” gazem w butlach. Para złodziei wpadła po tym, jak okradła dom i kilka sklepów

Data publikacji 06.10.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali dwoje mieszkańców powiatu ciechanowskiego podejrzanych o kilka kradzieży z włamaniem. Łupem 20-latka i 21-latki padły min. butle z gazem, pieniądze, biżuteria, laptop oraz alkohol. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę prawie 25 tys. złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzani usłyszeli 5 zarzutów kradzieży z włamaniem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzut usłyszał również mężczyzna, który kupił kilka butli z gazem. Odpowie on za paserstwo nieumyślne, które zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Na przestrzeni dwóch ostatnich tygodni do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło kilka zawiadomień o kradzieżach z włamaniem do sklepów spożywczych w powiecie ciechanowskim. Sprawcy zabrali z ich wnętrza 18 butli z gazem oraz artykuły spożywcze. Straty zostały oszacowane na kwotę prawie 5 tys. złotych. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sońsku bardzo szybko wytypowali sprawców tego przestępstwa. 20-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego i 21-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego wystawili bowiem na sprzedaż skradzione butle z gazem na jednym z portali społecznościowych.

Równie szybko policjanci ustalili, że para ma na swoim koncie również inne przestępstwo. W połowie sierpnia br. 21-latka i 20-latek włamali się do domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości w powiecie ciechanowskim skąd ukradli pieniądze, biżuterię, laptop i alkohol o łącznej wartości ponad 20 tys. złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który kupił kilka skradzionych butli z gazem. Odpowie on za paserstwo nieumyślne, które zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych funkcjonariusze przedstawili 20-latkowi i 21-latce 5 zarzutów kradzieży z włamaniem dokonanych wspólnie. Za popełnione przestępstwo każdemu z nich grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony