Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną w lesie kobietę

Data publikacji 16.10.2023

W sobotę po południu dyżurny oleśnickiej komendy został zaalarmowany o zaginięciu osoby w lesie na terenie gminy Bierutów. 58-letnia kobieta wraz ze swoim mężem wybrali się na grzybobranie do lasu, który mieli dobrze znać. Wracając do miejsca, gdzie został zaparkowany ich samochód rozdzielili się. Kobieta postanowiła, iż pozostały odcinek pokona ścieżką wiodącą przez las, natomiast jej mąż poszedł drogą. Niestety przy samochodzie pojawił się tylko mężczyzna. Na szczęście szybkie działania pozwoliły policjantem odnaleźć kobietę.

Kiedy dotarł już na miejsce, okazało się, że jego żony jeszcze nie ma. Wyczekał jakiś czas i po chwili zaczął dzwonić na jej telefon komórkowy. Niestety numer był nieosiągalny, a kilkukrotne próby nie przyniosły efektu. Zaniepokojony dłuższym niepowrotem żony poinformował służby alarmowe.

Dyżurny Policji do akcji poszukiwawczej zaangażował kilka patroli. Policjanci pieszo i z megafonami przeczesywali każdy zakamarek lasu w poszukiwaniu zaginionej. Po mniej więcej dwóch godzinach przed nastaniem zmroku mundurowi znaleźli całą i zdrową, choć zdenerwowaną kobietę. Na szczęście nic jej się nie stało i nie wymagała ona pomocy medycznej. Wyziębioną, ale szczęśliwą policjanci przekazali najbliższej rodzinie.

Z tej historii należy wynieść wiele nauki. Okazuje się, że mimo bardzo dobrej znajomości terenu można zgubić się lesie. Najważniejsze jest, aby nie zbaczać z ustalonej przez siebie trasy i obserwować dokładnie miejsce, w którym się znajdujemy. Każdego grzybiarza nie powinna zgubić rutyna i pewność siebie.

Wychodząc do lasu, pamiętaj o tym, aby:

  • powiadomić swoich bliskich o tym, gdzie jedziesz,
  • poinformować o planowanej godzinie powrotu,
  • zabrać ze sobą w pełni naładowany telefon komórkowy, latarkę, scyzoryk, jedzenie oraz picie,
  • ubrać się, adekwatnie do panującej pogody,
  • zakończenie grzybobrania zaplanuj przed zmrokiem,
  • jeśli jesteś osobą przyjmującą leki – zabierz je ze sobą,
  • osoby starsze i schorowane nie powinny w lesie być same,
  • jeżeli się zagubisz, niezwłocznie zadzwoń pod numer alarmowy 112.


(KWP we Wrocławiu / kc) 

Powrót na górę strony