Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Daj się zauważyć, noś odblaski wspólnie z Adamem Małyszem i Łukaszem Kruczkiem

Data publikacji 27.10.2023

W ramach akcji ,,Świeć Przykładem” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy prowadzą działania prewencyjne oraz działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjantów łęczyckiej komendy wspierają Adam Małysz i Łukasz Kruczek – wybitne postaci sportów zimowych, których nikomu przedstawiać nie trzeba!

Za pomocą hasztagów #daj się zauważyć#, #noś odblaski# policjanci łęczyckiej "drogówki” przypominają o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych w okresie jesienno-zimowym. Do akcji dołączyły wybitne postaci sportów zimowych – Adam Małysz i Łukasz Kruczek, którzy również zachęcają do dbania o własne bezpieczeństwo na drodze.

Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi oraz rowerzyści są słabo widoczni na drodze.

#noś odblaski# i daj szansę kierującym, aby cię zauważyli.

Przypomnijmy jak ważny jest to element naszych wycieczek wieczorową porą. Snop światła rzucony w ich kierunku powoduje, że materiał odblaskowy odbija go i świeci. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20-30 metrów, natomiast dzięki elementom odblaskowym odległość ta zdecydowanie się zwiększa i wynosi około 130-150 metrów!

#daj się zauważyć# odpowiednio wcześnie, aby kierujący mógł prawidłowo zareagować – dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki niewielkiej opasce odblaskowej jesteśmy w stanie uniknąć tragedii na drodze. Noszenie elementów odblaskowych powinno stać się zwyczajem, a nie tylko obowiązkiem wynikającym z przepisów!

(KWP w Łodzi / kc) 

  • Plakat daj się zauważyć stoi na stoliku. W tle napis Policja, Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy
  • Policjant daje odblask dziecku
  • Rodzice z dzieckiem na rękach trzymają plakat z napisem noś odblaski
  • Screen z filmu. Na tle skoczni stoi Adam Małysz

Film Daj się zauważyć, noś odblaski wspólnie z Adamem Małyszem i Łukaszem Kruczkiem

Pobierz plik Daj się zauważyć, noś odblaski wspólnie z Adamem Małyszem i Łukaszem Kruczkiem (format mp4 - rozmiar 8.65 MB)

Powrót na górę strony