Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Daj się zauważyć, noś odblaski – wspólna akcja policjantów i najmłodszej polskiej olimpijki

Data publikacji 06.11.2023

Używanie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne, zwłaszcza teraz kiedy dni są krótsze a pogoda pochmurna i deszczowa. Policjanci z powiatu Łódzkiego Wschodniego każdego dnia przypominają o tym, jak istotne jest właściwe korzystanie z elementów odblaskowych. W akcję włączyła się również Karolina Bosiek - panczenistka i najmłodsza polska olimpijka w PyeongChangu.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, a także o konieczności używania elementów odblaskowych. Podczas codziennej służby policjanci z Koluszek zachęcają niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Do promowania akcji #daj się zauważyć#noś odblaski# włączyła się także Karolina Bosiek – polska panczenistka, wielokrotna mistrzyni toru szybkiego, uczestniczka Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Lillehammer w 2016 roku, najmłodsza polska olimpijka w PyeongChang w 2018 roku oraz olimpijka z Pekinu w 2022.

W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy, co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach tych kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Widoczne elementy odblaskowe znacznie wpływają na nasze bezpieczeństwo. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla kierujących nawet z dużej odległości.

To naprawdę może uratować życie i zdrowie! Pamiętaj, że Twoje wybory są potężne. Pokaż, że troszczysz się o innych. Razem możemy więcej!

Co tydzień znane osoby: aktorzy, celebryci, muzycy i sportowcy przyjmują patronat nad tą akcją, podkreślając jej wagę. Pokazują, że #DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ#NOŚ ODBLASKI# to priorytet dla każdego, kto troszczy się o bezpieczeństwo na drogach!

(KWP w Łodzi / kc)

Film Daj się zauważyć, noś odblaski – wspólna akcja policjantów i najmłodszej polskiej olimpijki

Pobierz plik Daj się zauważyć, noś odblaski – wspólna akcja policjantów i najmłodszej polskiej olimpijki (format mp4 - rozmiar 23.28 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja nagrania

Pobierz plik Audiodeskrypcja nagrania (format mp3 - rozmiar 663.89 KB)

Powrót na górę strony