Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcimscy policjanci zabezpieczyli kontrabandę tytoniowo - alkoholową

Data publikacji 17.11.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 52-letniego mieszkańca Chełmka. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa akcyzowe. W swoim domu posiadał 16 300 paczek papierosów, 15 kg krajanki tytoniowej oraz 170 litrów wyrobów alkoholowych, bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że mieszkaniec Chełmka może trudnić się nielegalną sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. We wtorek, 14 listopada oświęcimscy kryminalni przystąpili do realizacji sprawy. W efekcie przeprowadzonych czynności na terenie jednej z posesji w Chełmku zabezpieczyli 16300 paczek papierosów, 15 kg krajanki tytoniowej oraz wyroby alkoholowe niewiadomego pochodzenia w postaci: 104 litry spirytusu i 66 litrów rumu. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie 19 600 zł, które najprawdopodobniej pochodziły z przestępstwa. Kryminalni oszacowali, że kontrabanda, która miała trafić do nielegalnej sprzedaży, naraziłaby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 300 000 złotych.

Za popełnione przestępstwa 52-latkowi grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Krakowie / kc) 

  • Kartony papierosów i alkoholu
  • Kartony pełne różnych papierosów
  • Cztery czarne worki na śmieci pełne opakowań z papierosami
Powrót na górę strony